Idea Xtalent.net

 1. Założenie profilu oraz dodawanie filmów i zdjęć do portalu jest darmowe.
 2. Nasz portal daje możliwość pokazania swojego talentu innym oraz wygrania nagrody pieniężnej gwarantowanej po osiągnięciu najlepszego wyniku (oddanych głosów) w danym konkursie miesięcznym w wybranej kategorii.
 3. Każdy uczestnik konkursu musi posiadać swój profil na którym zamieszcza swoje filmiki lub fotki, które następnie może dodać do konkursu w wybranej przez siebie kategorii.
 4. Konkursy rozgrywane są cyklicznie od 21 dnia m-ca poprzedzającego m-c konkursowy do ostatniego dnia m-ca konkursowego.
 5. Zwycięski filmik lub fotka w każdym m-cu wygrywa pule miesiąca i podlega ocenie JURY, które decyduje o przejściu danego materiału do konkursu rocznego w którym uczestniczą najlepsze materiały ze wszystkich kategorii z całego roku, których autorzy mogą zdobyć nagrodę roczną gwarantowaną oraz zyskać status Gwiazdy Xtalent (Kariera).
 6. Materiał, który uzyskał w konkursie drugi i trzeci wynik w swojej kategorii, zostanie przez nas specjalnie wyróżniony i jego autor otrzyma w nagrodę 20 talentów za drugie i 10 talentów za trzecie miejsce ekstra do wykorzystania w następnych konkursach.
 7. Filmy i zdjęcia przechowuje uczestnik na swoim własnym profilu oraz sam decyduje kiedy i do jakiej kategorii zostaną zgłoszone.
 8. Im większa ilość uczestników konkursu, tym wyższa jest pula pieniędzy do wygrania w danej kategorii w danym miesiącu (każdorazowe dokonanie mikro-płatności podbija pulę, jak w Lotto).
 9. W przypadku osiągnięcia jednakowej ilości głosów nagroda przyznawana jest do podziału po równo (Ex aequo).
 10. Każdy swoimi głosami decyduje, który filmik lub fotka zdobędzie główną wygraną w danej kategorii w danym m-cu oraz konkursie rocznym.
 11. Konkurs roczny rozgrywany jest po 12 miesiącach konkursowych, czyli pierwszy wystartuje w lipcu 2017 roku.
 12. Przejrzystość operacji na stronie Xtalent.net daje możliwość obserwacji, jak rośnie wynik pod naszym faworytem po oddaniu głosu oraz proporcjonalnie jak rośnie pula wygranej od ilości zgłoszonych uczestników w konkursie.